EDİRNE KIRKLARELİ İĞNEADA TURU
11-14 NİSAN 2019

PROGRAM:

HAREKET GÜNÜ ( 11 NİSAN 2019 PERŞEMBE ): Saat 21.00’da belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi aracımıza aldıktan sonra yolculuğumuz başlıyor. ÇANAKKALE-GELİBOLU-KEŞAN-UZUNKÖPRÜ güzergahını izleyerek sabah erken saatlerde EDİRNE’ye ulaşıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltımızı alıyoruz.

1. GÜN (12 NİSAN 2019 CUMA ): Kahvaltıdan sonra ilk gün programımıza başlıyoruz. Programımıza Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi,  Saray içi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan  Şehitliği,   II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesini  gezip; son olarak BEDESTEN ÇARŞISI’nda; Edirne ‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi, alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından   otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (www.ramadahotelsuitesedirne.com)

2. GÜN (13 NİSAN 2019 CUMARTESİ ): Sabah kahvaltısının ardından otelimize ve Edirne’ye veda edip, KIRKLARELİ şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde asıl adı Sofyozlu Bali Çelebi olan KARAGÖZ’ün heykelini görerek, KARADENİZîn maviliği ile Trakya bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ DAĞLARI ‘nın (ISTRANCA) buluştuğu İĞNEADA’ya hareket ediyoruz.   Doğa harikası DUPNİSA MAĞARASI  ve  ender rastlanan ekosistemlerden olan LONGOZ ORMANLARI’nı gezip doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İĞNEADA’ya ulaşıyoruz. Sahilinde, yürüyüşler yaparak çaylarımızı yudumluyoruz. Bir tarafında deniz, bir tarafında ormanlarla kaplı bu cennet yerde, ERİKLİ GÖLÜ ve LİMAN KÖY’ü görüyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp VİZE –SARAY üzerinden ÇORLU’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  (https://www.divan.com.tr/divan-corlu/tr )

3. GÜN (14 NİSAN 2019 PAZAR ): Sabah kahvaltısının ardından otelimize veda edip   Tekirdağ’a doğru yola çıkıyoruz.   Burada   NAMIK KEMAL  ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ın damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ’sini ziyaret ediyoruz. BOLAYIR’da.  GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’in mezarını ziyaret edip,  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GELİBOLU -  ÇANAKKALE – İZMİR   güzergahından olağan molaların ardından  akşam saatlerinde  İZMİR ‘e ulaşıyoruz.

Bir sonraki organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.