ESKİŞEHİR KÜTAHYA TURU
22-24 MART

PROGRAM:

 HAREKET GÜNÜ (22 MART 2019 CUMA) : Saat 23.30 dan itibaren  belirlenen noktalardan misafirlerimiz alıyoruz ve yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molalarının ardından sabah erken saatlerde Eskişehir’e ulaşıyoruz.

1. GÜN (23 MART 2019 CUMARTESİ ): Eskişehir Öğretmenevinde   alacağımız sabah kahvaltısından sonra ilk gün programımıza başlıyoruz. İlk olarak  ŞAHİN TEPESİ olarak adlandırılan bölgede oluşturulmuş ŞELALE PARK’a gidiyoruz. Eskişehir’i kuşbakışı görüp fotoğraflarını çektikten ve muhteşem manzara eşliğinde sabah kahvelerimizi içtikten sonr ODUNPAZARI bölgesine geçiyoruz. KURŞUNLU CAMİİ VE KÜLLİYESİ, LÜLETAŞI MÜZESİ, Türkiye’nin  ilk  cam sanatları  müzesi  olan  ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ’ ni geziyoruz. ODUNPAZARI EVLERİ ile gezimize devam ediyoruz. Osmanlı sivil mimari özelliklerini taşıyan ve ahşap işlemeli cumbalı evleri fotoğraflayıp ATLIHAN ÇARŞISI’ na gidiyoruz ve yörenin ünlü LÜLETAŞI ile ilgili bilgi alıp  alış veriş için serbest zaman veriyoruz.  Eskişehir’e gelip de ÇİĞ BÖREK yemeden olmaz.   Öğle yemeğinde daha önceden rezervasyon yaptıracağımız uygun bir yerde meşhur ÇİĞ BÖREK olarak alıp turumuza devam ediyoruz. Efsane Başkan YILMAZ BÜYÜKERŞEN tarafından her biri aylarca süren çalışma sonucunda sergilenmeye hazır hale getirilen balmumu heykellerin sergilendiği YILMAZ BÜYÜKERŞEN BALMUMU MÜZESİ gezimizi de tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle eski sebze-meyve halinin restore edilmesiyle oluşturulan HALLER GENÇLİK MERKEZİ’ne gidiyoruz. Kentsel değişim projesi çerçevesinde restorasyonu yapılan merkezde geçireceğimiz zamanın sonunda   konaklama otelimizde…

2. GÜN (24 MART 2019 PAZAR ) : Sabah kahvaltımızın ardından Şehrin simgesi haline gelmiş PORSUK ÇAYI’ nda tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuzun ardından şehirdekilerin nefes aldığı yemyeşil bitki örtüsü ve yapay gölü ile  ünlü KENTPARK’ a gidip oradaki büyük değişime şahit oluyoruz. Görenleri hayrete düşürecek yapay bir plaja bile sahip olan bu bölgedeki serbest zamanımızdan sonra bataklıktan muhteşem bir parka dönüştürülmüş SAZOVA PARKI’na gidiyoruz. Burada önce minyatür   trenle   SAZOVA PARKI TURU yapıyoruz. Daha sonra KORSAN GEMİSİ, SUALTI DÜNYASI,  MASAL ŞATOSU nu  gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Burada geçireceğimiz eğlence dolu saatlerin ardından aracımıza yerleşiyor ve Eskişehir‘e veda ediyoruz. Yaklaşık 1  saat yolculuktan sonra Kütahya’ya   ulaşıyoruz. Uygun bir yerde öğle yemeğimizi alıp KÜTAHYA ÇİNİCİLER ÇARŞISI’nda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Alış verişin bitiminde dönüş yolculuğumuza  geçiyoruz. Yolda verilecek olağan molaların ardından  gece İzmir’e ulaşıyoruz.

              Bir sonraki EGEDEN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz…