İSTANBUL ŞİLE AĞVA ADALAR TURU
04-07 NİSAN 2019

PROGRAM:

HAREKET GÜNÜ (04  NİSAN 2019 PERŞEMBE): Akşam saat 22.00 den itibaren belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alıp İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

1.GÜN (05  NİSAN 2019 CUMA): Sabah erken saatlerde AĞVA’ya ulaşıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu sayfiye kasabasında kahvaltımızı aldıktan sonra (ekstra ) GÖKSU DERESİ’nde tekne turu yapıyoruz. Ardından aracımıza yerleşip yemyeşil doğayı seyrederek ŞİLE’ye ulaşıyoruz. Yörenin adıyla anılan ünlü şile bezi  alış-verişimizi yaptıktan sonra  TARİHİ FENER’i görüp sahilde kısa bir yürüyüş yapıyor ve aracımıza yerleşip Üsküdar’a geçiyoruz  Üsküdar’da KIZ KULESİ yakınlarında aracımızdan iniyor ve ilginç hikayesini dinleyip yakından görmek üzere motorlarla Kız Kulesi’ne gidiyoruz. KIZ KULESİ ziyaretimizin ardından TEKNE İLE BOĞAZ TURU yaparak bu muhteşem şehri bir de denizden görebilme fırsatı yakalıyoruz.  Boğaz turu bitiminde   EYÜP SULTAN’a gidiyoruz. EYÜP SULTAN ziyaretimizin ardından    teleferik ile PİERRE LOTİ TEPESİ’ne çıkıyor ve ALTIN BOYNUZ olarak adlandırılan HALİÇ’i kuşbakışı seyrederek çaylarımızı yudumluyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızın sonunda   PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ ne geçiyoruz. Bu muhteşem atmosferi de  yaşayıp fotoğrafladıktan sonra otelimize  geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde ….

 

2. GÜN (06  NİSAN 2019 CUMARTESİ ): Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Osmanlı İmparatorluğunun son sarayı ve  Atamızın hayata veda ettiği DOLMABAHÇE SARAYI’na gidiyoruz. Bu muhteşem sarayı gezdikten sonra aracımıza yerleşip SULTANAHMET’e gidiyoruz. HİPODROM MEYDANI-DİKİLİTAŞLAR,  ALMAN ÇEŞMESİ ve İBRAHİM PAŞA SARAYI’nı  görüp, TOPKAPI SARAYI,  AYASOFYA, YEREBATAN SARNICI,  SULTANAHMET CAMİİ gezilerini de  bitirdikten otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için hazırlıklarımızı yapıyoruz ve yemek için ünlü  KUMKAPI’da grubumuz için rezervasyon yaptırdığımız restorana  gidiyoruz.  Canlı müzik fasıl eşliğinde akşam yemeğimizi alıyor, eğlence dolu unutulmaz saatler geçiriyoruz.  Konaklama otelimizde…

 

3. GÜN (07  NİSAN 2019 PAZAR  ):  Sabah kahvaltısının ardından otelimize veda ediyoruz aracımız bizi KABATAŞ İSKELESİ’ne bırakıyor.  Kabataş İskelesi’nden bineceğimiz şehir hatları vapuruyla adalar turuna çıkıyoruz. Sırasıyla BURGAZADA, KINALIADA ve HEYBELİADA’yı   görüp  BÜYÜKADA’da vapurdan iniyoruz ve serbest  zaman veriyoruz  ( Adada mutlaka yapılması gereken fayton turunu öneriyoruz ). Akşam saatlerinde turumuzu tamamlayıp BOSTANCI İSKELESİ’nde vapurdan iniyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz olağan molaların ardından gece İZMİR’e  ulaşıyoruz.

 

Bir sonraki EGEDEN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz